Yaşam

Sürükleyici Sahnelerle Tansiyon Yüksekliği Yapan Tüm Zamanların En İyi Aksiyon ve Macera Dizisi Açıklandı!

Aksiyon bahisleri ile en güzel macera serisi tekliflerini bu içeriğimizde sizlerle buluşturduk. Son günlerde yaptığımız tüm zamanların en iyi macera ve aksiyon serilerini seçtik, anket sonuçlarına göre bir sıralama yaptık. Olaydan olaya sürüklenmesini istediğiniz maceralı bir dizi macerasına adım atmak istiyorsanız kendinizi içine kaptırabilir, sizler için hazırladığımız listeden bir dizi seçip anında izlemeye başlayabilirsiniz.

24. Savunmacılar (2017)

İmdb: 7.2

Özet: Her biri Netflix’te kendi dizisi olan muhteşem kahramanlar Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage, The Defenders’da New York’u kurtarmak için ön plana çıkacak. Tek başlarına çalışmayı tercih eden dört kişinin mücadelesinin yanı sıra her bölümde karşılaştıkları tehditleri izleyeceğiz.

Oyuncular:Charlie CoxKrysten RitterMike Colter

Müdür:Douglas Petrie ve Marco Ramirez

23. Kara Yelkenler (2014)

İmdb: 8.2

Özet: Macera, Kaptan Flint ve ekibi, yeni gelen John Silver tarafından çalınan hazine haritasıyla başlar. Kaptan Flint, çağının en zeki ve hızlı adamlarından biridir. New Providence Island’ı korumak için o ve adamları pek çok tehdide karşı koymaya çalışır. Korsanlığın altın çağı olan 1715’te Kaptan Flint büyük bir çaba sarf eder.

Oyuncular:Zach McGowan, Toby Stephens, Hannah Yeni

Müdür:John E. Steinberg ve Robert Levine

22. Yıldız Çizgisi: Keşif (2017-2024)

İmdb: 7.0

Özet: Dizi, orijinal Star Trek serisindeki olaylardan on yıl önce geçecek. USS Discovery mürettebatının yeni dünyalar ve medeniyetler keşfetmesiyle ilgili. Alex Kurtzman ve Bryan Fuller tarafından oluşturulan dizinin oyuncu kadrosunda Doug Jones, Anthony Rapp, Jason Isaacs, Sonequa Martin-Green, Shazad Latif ve Mary Wiseman gibi isimler yer alıyor.

Oyuncular:Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp

Müdür:Davut Süleyman

21. Titanlar (2018-2023)

İmdb: 7.5

Özet: Bir grup büyük kahraman adayının aksiyon dolu maceralarını anlatan dizinin senaryosunu Greg Berlanti, Akiva Goldsman ve Geoff Johns kaleme alıyor. Hikayede Dick Graydon karakteri, Starfire ve Raven gibi korkusuz kahramanlar grubunun güçlü lideri olarak karşımıza çıkacak. Teagan Croft’u Raven olarak izleyeceğiz, Anna Diop ise Starfire karakterini canlandıracak.

Oyuncular:Brenton ThwaitesAnna DiopRyan Potter

Müdür:Akiva Goldsman

20. Hannah (2011)

İmdb: 6.8

Özet: 16 yaşındaki zeki ve meraklı Hanna, babası Erik’e çok bağlıdır. Hanna, kuzey Finlandiya ormanlarında ölçülü bir ölüm makinesi, bir suikastçı olarak yetiştirildi. Eski bir CIA casusu olan babası ona avlanmayı, nefsi müdafaa sanatını öğretti ve onu herhangi bir okula göndermeden evde eğitti. Yaşıtlarından tamamen farklı büyüyen ve hiçbir ergene benzemeyen Hanna, babası sayesinde artık öğretmeni tarafından ilk suikastını gerçekleştirmesi için Avrupa’ya gönderilir. Yol boyunca, amacına kilitlenmiş, usta bir katil gibi soğukkanlılıkla hareket eden Hanna, dış dünyanın kendisi ve ailesi için yaptığı planlardan habersizdir. Başına gelen çeşitli olaylar sonucunda amacına yaklaştıkça varlığına dair sorularla boğuşmaya başlar. Erik, kızının artık geri dönülmez bir yola girdiğini fark eder.

Oyuncular:Saoirse Ronan, Eric Bana, Vicky Krieps

Müdür:Joe Wright

19. Süpermen ve Lois (2021)

İmdb: 7.8

Özet: Clark Kent ve Lois Lane sadece meslektaş değil aynı zamanda evli bir çift. Çalışan bir ebeveyn olmanın tüm gerilimi ve baskısıyla başa çıkan Clark ve Louis, çocuklarını olabilecek en iyi şekilde büyütmeye çalışır. Çocuklarının hayatını kolaylaştırmak isteyen çift, bu amaçla Smallville’e döner.

Oyuncular:Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Alexander Garfin

Müdür:Greg BerlantiTodd Helbing

18. Son Krallık (2015-2022)

İmdb: 8.5

Özet: Bir İngiliz Kralının oğlu olan Uhtred, savaşta babasını kaybettikten sonra Kont Ragnar’ın kölesi olarak Pagan bölgesine götürülür. Çocukluğu o bölgede geçen Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesi üzerine İngiltere’ye döner. Babasının ölümüyle amcası tahta geçer ve varisi Uhtred’i öldürmek ister. Uhtred’in Kont Ragnar’ı öldürdüğünü iddia ederek Uhtred’e iftira atıyor. Uhtred, İngilizlerden veya paganlardan yardım almaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Krallığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak ve onları bir çatı altında toplamak istiyor. Uhtred, çocukluğunu İngilizlerle, gençliğini ise putperestlerle geçirdiği için bir ikilem içindedir. Kimin tarafında olacağına karar vermekte zorlanıyor.

Oyuncular:Alexander Dreymon, Emily Cox, Millie Brady

Müdür:Alexander Dreymon

17. Ejderha Evi (2022- )

İmdb: 8.5

Özet: GRR Martin’in ‘Fire and Blood’ kitabında anlatılan olaylar ışığında ‘House of the Dragon’un ilk on bölümü genel bir giriş niteliğindeydi. Sezonun hikayesi Fetihten Sonra 105’te başlayıp 129’da bitmişti. Bu çeyrek asrı anlatmak için dizide sıklıkla zaman atlamaları kullanılmıştı. Bazı izleyiciler tarafından hızlı geçişleri nedeniyle eleştirilse de ilk sezon aslında gelecek sezonların daha derin ve detaylı bir hikaye anlatmasına olanak sağladı.

Oyuncular:Matt Smith (11), Emma D’Arcy, Olivia Cooke

Müdür:Miguel Sapochnik

16. İlgili Kişi (2011-2016)

İmdb: 8.5

Özet: Lost, Alias ​​​​ve Fringe gibi gizemlerle örülmüş başarılı dizilerin yaratıcısı JJ Abrams’tan yeni bir dizi. Jim Caviezel ve Michael Emerson’ın oynadığı Person of Interest; Bir milyonerin eski bir CIA ajanı ile olası suçları gerçekleşmeden önce önlemeye çalıştığı bir dizi.

Zengin bir adam olan Bay Finch, hataları önlemeyi amaçlayan bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı uygulamak için bir başkasına ihtiyacı var. Kayıtlara göre ölü gibi görünen eski CIA casusu Reese, tam olarak Bay Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Bay Finch ve Resee, suçu önlemek için güçlerini birleştirir.

Oyuncular:Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson

Müdür:Jonathan Nolan

15. Ok (2012-2022)

İmdb: 7.5

Özet: Öldüğü sanılan bir gemi kazasından sonra bir adada uzun süre yalnız yaşayan milyarder playboy Oliver Queen, adada geçirdiği süre boyunca çok değişti. 5 yıl sonra evine dönen Oliver, dönüştüğü bu yeni Oliver’ı ailesinden ve diğerlerinden saklamaya çalışırken, geçmiş günahlarından kurtulmak için suçlularla çalışmaya karar verir ve kendisine Arrow kişiliğini yaratır.

Oyuncular:Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey

Müdür:John Behring, Guy Norman Arı ve Nick Copus

14. Şahin Göz (2021)

İmdb: 7.5

Özet: Dizi, Marvel Sinema Evreni’nin sevilen kahramanlarından biri olan Hawkeye’ı konu alıyor. Dizide Hawkeye’ın eğitimine tanık olacağımız Kate Bishop karakteri, çizgi romanlarda zengin bir iş adamının kızı olarak biliniyor. Kate, babası Derek’e tapan bir genç kızdır. Kate’in babasının ilgisini çekmek için her şeyi yapacak olan annesi tatilde ölür. Kate, genç yaşta babasının o kadar da iyi bir insan olmadığına tanıklık eder. Bundan sonra artık ona saygı duymaz ve onu yakından takip etmeye başlar. Kate Bishop, Ant-Man’in kızıyla birlikte Genç Yenilmezler grubuna katıldığında gerçek bir süper kahramana dönüşür. Kate, İç Savaş sırasında Kaptan Amerika ile birlikte olan Clint Barton ile birlikte savaşır.

Oyuncular:Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Vera Farmiga

Müdür:Liz Flahive, Carly Mensch.

13. Flaş (2014-2023)

İmdb: 7.5

Özet: Bilim insanı Barry Allen, laboratuvarında çalışırken beklenmedik bir olayla karşılaşır. Fırtınalı bir gecede yıldırımlar Allen’ın kimyasallarını, kendisini ve malzemelerini harap eder. Bu sırada Barry, kimsenin hayal bile edemeyeceği süper güçler kazanır. Artık inanılmaz hızlı hareket edebiliyor. Memleketi Central City, suçlularına karşı koyabilen harika bir kahramana sahiptir.

Oyuncular:Ezra MillerMichael KeatonBen Affleck

Müdür:Andy Muschietti

12. Mandaloryalı (2019- )

İmdb: 8.7

Özet: The Mandalorian, Star Wars serisinin VI. ve VII. filmleri arasındaki 30 yılda yaşananları konu alıyor. Yalnız bir silahşor ve ödül avcısı olan The Mandalorian, dünyanın her yerinde çalışıyor. Bir gün Greef Crow tarafından kendisine yeni bir iş verilir. Ondan istenen, bir paket alıp onlara getirmesidir. Mandalorian, getirmesini istedikleri paketin aslında küçük bir çocuğa benzeyen bir varlık olduğunu fark eder. Doğumu yaptığında çocuğun öleceğini anlayan Mandalorian, çocuğu teslim etmez ve kendisini bir kovalamacanın içinde bulur.

Oyuncular:Pedro Pascal, Katee Sackhoff

Müdür:Jon Favreau

11. Korkusuz (2015-2018)

İmdb: 8.6

Özet: Görme yetisini kaybeden avukat Matt Murdock’un diğer duyuları diğer insanlardan daha gelişmiştir. Sert bir avukat olan Murdock, sadece kusursuz insanları başarılı bir şekilde savunmakla kalmaz, aynı zamanda Daredevil kimliğiyle geceleri şehri kötü insanlardan ve zalimlerden korur. Daredevil, şiddetli bir mücadelenin ardından kiliseye hapsedilir ve kendisini çok sevdiği rahibin ellerine bırakır. Süper kahraman burada güç toplar ve sık sık geçmişini ve korkunç anılarını hatırlamaya başlar. Bu ve tüm insanlığın beklemesi, güç toplamada değerli bir faktör olacaktır.

Oyuncular:Ben Affleck, Michael Clarke Duncan, Jennifer Garner

Müdür:Mark Steven Johnson

10. Şemsiye Akademisi (2019-2023)

İmdb: 7.9

Özet: Sıradan bir büyük kahraman hikayesinden çok, üstün güçlerin sorunları çözmek için hiçbir şey yapmadığı, duygusal bağ ve bağlara sahip olmayı seçmemenin sonuçlarını gördüğümüz, davranışlarımızın bedelini çok acı bir şekilde ödediğimiz hikayemiz. 1 Ekim 1989 günü saat 12:00’de dünyanın farklı köşelerinden 43 kadın o güne kadar hamile değildi. Dünyaca ünlü iş adamı, mucit, bilim adamı, maceracı ve eksantrik milyarder Sir Reginald Hargreeves, birdenbire dünyaya gelmelerine rağmen bu çocuklardan 7’sini evlat edinir.

Oyuncular:Elliot Page, Aidan Gallagher, Tom Hopper

Müdür:Steve Blackman

9. Sonumuz (2023- )

İmdb: 8.9

Özet: The Last of Us hayatta kalan Joel ve 14 yaşındaki Ellie’nin hikayesini anlatıyor. Ellie, tüm insanlığı yok eden salgının tek ilacıdır ve Joel, Ellie’yi sağ salim bilim adamlarına teslim etmelidir. Ancak Ellie’nin bilim adamlarının elinde hayatta kalıp kalmayacağı belli değil. Joel, insanlığı kurtarmaktansa Ellie’yi kurtarmayı tercih eder.

Oyuncular:Pedro PascalBella Ramsey

Müdür:Neil Druckmann

8. Cezalandırıcı (2004)

İmdb: 8.5

Özet: Özel casus Frank Castle’ın sevgi dolu bir ailesi, harika bir hayatı ve maceralı bir işi var. Ancak acımasız bir hata ondan her şeyi alıp götürünce, Frank yeniden doğmak zorunda kalır. Artık yargıç, heyet ve cellat olarak görev yapan Frank, yeni bir düzen kurma anlayışıyla kendisine haksızlık eden herkese karşı tek başına mücadele eder. Artık tek bir amacı vardır. Kimsenin durduramayacağı bir ölüm makinesine dönüştü. Ailesini öldürenlerin peşine düşerek kendince intikam peşindedir.

Oyuncular:Thomas Jane, John Travolta, Rebecca Romijn

Müdür:Jonathan Hensleigh

7. Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikaye (2022)

İmdb: 8.8

Özet: Cinayet Büro Amirliği Müdürü Behzat Ç., müebbet suçlar uzmanı olarak görevinin başındadır. Ancak aradan yıllar geçer ve Behzat Ç. Ankara’nın yanı sıra grubu da değişti. Değişmeyen tek şey kanlı cinayetler… Behzat Ç. ve ekibi, Ankara’yı cesetlerle boğan bir seri katilin peşine düşer. Ancak karşılarına sadece bir katil değil, güçlü bir aile, kanlı infazlar ve derin ilişkiler çıkacaktır. Gün be gün işlenen cinayetler ekibi nefessiz bırakırken, yeraltında büyüyerek şehri ikiye bölen ve hatta şehri öldürmek isteyen bir güç tüm Cinayet Bürosunu içine alacaktır.

Oyuncular:Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Berkan Sal

Müdür:Devrim Yalçın

6. Wanda Vizyonu (2021)

İmdb: 7.9

Özet: WandaVision, idealize edilmiş bir banliyöde yaşayan inanılmaz kahramanlar Wanda ve Vision’a odaklanıyor. Yorucu bir hayatı geride bırakmak isteyen süper kahramanlar Wanda ve Vision, güçlerini kullanmak zorunda olmadıkları bir hayat dilerler. Bunun için de sıradan bir hayat sürdürebilecekleri idealize edilmiş bir banliyöde yaşamaya başlarlar. Sonunda istedikleri hayata kavuştuklarını ve sonunda istedikleri hayata kavuştuklarını düşünen Wanda ve Vision, çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfederler.

Oyuncular:Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kathryn Hahn

Müdür:Matt Shakman

5. Erkekler (2019)

İmdb: 8.7

Özet: The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandıkları bir evrende geçiyor. “The Boys” olarak bilinen ve kendilerini kanunları savunmaya adamış bir grup insan, büyük yozlaşmış kahramanları ortadan kaldırmak için şiddetli bir yolculuğa çıkar. Preacher’ın yazarları Garth Ennis ve Derick Robertson tarafından yazılan çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise en son Preacher’da birlikte çalışan Evan Goldberg ve Seth Rogen oturuyor.

Oyuncular:Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr

Müdür:billy kasap

4. Witcher (2019)

İmdb: 8.1

Özet: The Witcher’ın fantastik masalında, bir asırdan fazla bir süredir ortada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş patlak verir. The Witcher olarak bilinen acımasız suikastçı Rivialı Geralt, vaat edilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm istikrarını değiştirecek güce sahip.

Oyuncular:Henry CavillFreya AllanAnya Chalotra

Müdür:Charlotte Brandstrom

3. Kalamar Oyunu (2021)

İmdb: 8.0

Özet: Netflix’in en çok izlenen listelerinde üst sıralara çıkarak dünyayı kasıp kavuran Kalamar Oyunu hakkında teoriler ve tartışmalar artıyor. Akademisyen Güventürk Görgülü, dizide neoliberal bireysel üretimin bir evresinin anlatıldığını belirtiyor. Yüzlerce paraya aç oyuncu garip bir davet alır. Davet üzerine, çekici bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, maçı kazanmaları halinde 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacak. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri var.

Oyuncular:Jung-jae Lee, Park Hae-Soo, Wi Ha-Joon

Müdür:Hwang Dong-Hyuk

2. La Casa De Papel (2017)

İmdb: 8.2

Özet: Profesör adında bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmeyi planlıyor. Tutkusu, İspanya Kraliyet Darphanesi’ne girmektir. Bunun için işlerinde uzman 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu süreçte her olasılığı göz önünde bulundurarak soygunu mükemmelleştirir. Şimdi her şey hazır. 8 kişi rehineleri yanlarına alıp kendilerini İspanyol Kraliyet Darphanesi’ne kilitlediler. Ama hesaba bile katmadıkları şeyler olur.

Oyuncular:Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Pedro Alonso

Müdür:Alex Pina

1. Taht Oyunları (2011)

İmdb: 9.2

Özet: Krallık savaşsız mı? En güçlü krallığı kurmuş ve barışı sağlamış olsanız bile, elinizdeki bu gücü nasıl sürdüreceksiniz? Burada yanlış yapmaya yer yok, af yok. Kuzey Krallığı’nın hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve çetin savaşlardan sonra anavatanına dönmeyi ve krallığını bir bütünlük içinde tutmayı başarmıştır. Yıllarca Kral Robert Baratheon ile omuz omuza savaşan ve Baratheon’u kral yapan Ned Stark’ın tek istediği, kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesi ve halkıyla birlikte yaşamaktır. Ancak suyun diğer tarafında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen, kız kardeşi Daenerys’i barbar kabilelerin başı Han Drogo’ya vererek güçlerini birleştirme planları yapar. Viserys’in hevesle tahtını geri arayan ama kraliyet oyunlarından habersiz planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük bir savaşçı olan ancak ülke ve aile yönetiminde başarıya ulaşamayan Baratheon’un, tamamen güvenebileceği ve her yanlış hareketi arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark, bu görev için seçilen tek adaydır.

Oyuncular:Peter Dinklage, Kit Harington, Emilia Clarke

Müdür:Tim Van Patten, Brian Kirk, Daniel Minahan ve Alan Taylor

hassaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort