Haber

Sosyal Demokrasi Derneği: “Milletin İradesini Yok sayan Her Güç Kaybetmeye Mahkûmdur”

Sosyal Demokrasi Derneği (SDD), İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayla ilgili olarak, “Milletin iradesini hiçe sayan her iktidar kaybetmeye mahkumdur. Hukuksuzluğun ve adaletin hüküm sürdüğü günlerin ardından” dedi. Milletimiz önüne konulan sandıkta hep gereken cevabı vermiştir.Halkımızın sağduyusu, “Halkın egemenliğini kendi çıkarları için hiçe sayarak alınan bu karar, milletin haklarını gasp eden bir karardır. Sadece 16 milyon İstanbullu değil, 80 milyon vatandaşın tamamı.

Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan, İBB Başkanı İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı kararına yazılı açıklamayla tepki gösterdi. İşte açıklama:

“Adalet mekanizmasını demokrasinin kılıcı gibi kullanan otoriter popülist yönetim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında YSK’lılara hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı kararla kaybetmeye mahkûmdur. Ve Millet iradesini hiçe sayan kaybeder.Hukuksuzluğun ve adaletin yok sayıldığı günlerin ardından milletimiz önüne çıkan sandıkta hep gereken cevabı vermiştir.Halkımız her zaman adaletsizliğe, vicdansızlığa ve kumpaslara sağduyusuyla karşılık vermektedir. Halkın egemenliğini kendi çıkarları için hiçe sayarak alınan bu karar sadece 16. Milyonlarca İstanbullu’nun değil, 80 milyon İstanbullu’nun tamamının hakkını gasp eden bir karardır.

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA YAPILACAK SEÇİMLER ÜLKEMİZ İÇİN DEMOKRASİ GÜNEŞİNİN YENİDEN DOĞACAĞI BİR SEÇİM OLACAKTIR”

“Hukuki değil, tamamen siyasi olan bu karar, Türkiye’nin geldiği, hukuk devleti olması gereken nokta açısından düşündürücüdür. Bu siyasi karar, AKP iktidarının ve tek adam iktidarının ne hale geldiğinin bir örneğidir. Rejimin bundan sonraki süreçte yapabileceği şeyleri biz sosyal demokratlar olarak bu antidemokratik tek adam anlayışıyla Cumhuriyet rejimine karşı korkusuzca korkusuzca umudu örgütleyerek mücadelemizi sürdüreceğiz.Sizi de bu duygularla bir arada olmaya davet ediyoruz. dayanışma.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu