Haber

Mustafa Sarıgül: 6’lı tabloya adayı açıklamalı, beklentilere cevap vermeli

Türkiye Değişim Partisi  Başkan Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi.

Eskişehir Kapalı Cezaevi önünde gazetecilere açıklama yapan Sarıgül, NATO’nun bağımsız olmadığını ve işlevini yitirdiğini söyledi.

“NATO bağımsızlığını ve işlevini kaybetti”

Sarıgül, NATO ile ilgili şunları söyledi:

“NATO özgür değil. NATO orantısız bir şekilde silahlanmış durumda, özellikle komşumuz Yunanistan’da. NATO artık Amerika’nın bir aygıtı haline geldi. Görüyorsunuz, NATO Yunan adalarında muazzam silahlanıyor ama aynı silahları Türkiye’ye getirmiyor. 20 kilometre uzakta NATO NATO bağımsızlığını ve işlevini kaybetmiştir.NATO, NATO üyesi ülkelere eşit davranmıyor, Amerika’nın aygıtı olmak zorunda.Meclisteki tüm siyasi partileri göreve çağırarak, NATO’nun karanlık emellerini ve NATO’yu bir bütün olarak konuşmalıyız. Amerika’nın aparatı ve oyuncağı olan gizli oturumda, “Türkiye olarak NATO konusunu tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. NATO Türkiye’ye fayda sağlamaz. Çünkü NATO artık ABD’nin emirlerini alan bir örgüt. Bir ayı ile bir postun Amerika’nın dostu olamayacağını asla unutmamalıyız.”

“6 kişilik masa adayını açıklamalı”

6’lı tablonun şu anda cumhurbaşkanı adayını açıklamadığını hatırlatan Sarıgül, gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok az bir süre kaldı. Artık başta 6’lı masa adayı olmak üzere muhalefet partilerinin bir an önce açıklanması gerekiyor. 6’lı masada yemekler soğumaya başladı. vatandaşımızın beklentisi bitmiştir. 6’lı masa ertesi gün değil yarındır. 1 saat sonra mutlaka adayını açıklamalı ve toplumun beklentilerine cevap vermelidir.”

Mustafa Sarıgül, cezaevi önündeki ifadelerinin ardından Hamamyolu Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

FOTOĞRAFLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu