Ekonomi

Başarısız kripto para birimi firması müşterilerinin bir kısmına ödeme yapacak

FTX‘nin iflası ile iflas eden kripto para platformlarından biri olan BlockFi’nin ABD’deki hukuki süreçleri devam ediyor.

Kredi platformunun yakın zamanda bazı müşterilerine ödeme yapacağına dair resmi bir belge paylaşıldı.

Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı’nın (DFPI) yaptığı resmi açıklamaya göre BlockFi, Kaliforniya’daki bazı müşterilerine 100.000 teklif ediyor. dolarbirden fazla geri ödeme sağlayacaktır.

Yapılan açıklamaya göre BlockFi, kripto para borsası FTX’in iflas sonrası süreçlerini durdurma sürecinde müşterilerine yanlış bilgi vermedi. Bu süreçte bazı müşteriler kredi ödemeleri yapmaya devam etti. Ancak, kullanıcılar bu işlem sırasında bu ödemeleri durdurabilir.

Bu teslim edilmeyen bildirim nedeniyle, kullanıcılar platforma 103.000 doların üzerinde para yatırdı. Kripto para platformu BlockFi, bu ödemelerin kullanıcılara geri dağıtılması talebini de onayladı. Konuyla ilgili mahkeme duruşmasının 19 Nisan 2023’te yapılması bekleniyor.

BlockFi, ABD merkezli kripto kredi platformlarının ortasındaydı. Ancak FTX’in iflasının ardından yaşanan likidite sıkışıklığıyla bu platform da süreçleri durdurma kararı aldı. Sonraki süreçte mahkemeye resmi iflas başvurusunda bulundu.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu