Haber

Ali Babacan, “Avrupa aferin diyecek” sözünü yalanladı, çarkı çevirdi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın altılı tablosu ‘Ortak Politikalar Konsensüsü’Halk TV’nin canlı yayın değerlendirmesinde kullandığı skandal cümleler hâlâ gündemde.

Babacan katıldığı programda anlaşma metnini anlatırken, “Avrupa’dan bakıp hayranlıkla diyecekler. ‘Aferin Türkiye, şuna bak’ diyecekler”ifadeleri kullandı.

KAYDEDİLMİŞ ZAMANDA BABACAN!

Babacan’ın bir video kaydı olmasına rağmen “Avrupa’dan bakıp hayranlıkla diyecekler. ‘Aferin Türkiye, şuna bak’ diyecekler”sözlerini kabul etmeyi reddederek arkasını döndü ve yayında şunları söyledi: “Hızlıca o başlığa dönelim. Orada ne diyor? Ben ne diyorum orada? Üç dakika sabredip kendi medyalarında söylediklerimin hepsini verseler diyorum, tamam mı? Orada ne diyeceğim? Bakın diyorum, öyle bir şey yaptık ki, çok azı başarıyor bile. Avrupa bile Türkiye’ye gıptayla, hasetle bakacak. Avrupa bile Türkiye’ye derdi ki, bizim yapamadıklarımızı, birçok Avrupa ülkesinde yapılamayanları Türkiye derdi. Avrupa’da olsun, demokrasiyi savunan başka bir yerde olsun. İstibdada karşı mücadele eden, demokrasi isteyen herkese Türkiye’nin umut kaynağı olacağını söylüyorum. Eğer yapmazsak, kimsenin iyiliğine ihtiyacımız yok.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu