Haber

Türkiye Müteahhitler Birliği seçim beyannamesi

“Cumhurbaşkanlığımızın 100. yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri, yüksek katılım oranlarıyla değerli bir demokrasi tecrübesi olarak tarihimizde yerini almıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde ikinci kez Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28. dönem milletvekillerini Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu adına kutluyorum.

Seçim sonuçlarının kısa bir süre önce deprem felaketini yaşayan milletimizin özellikle bu sıkıntılı günlerde ihtiyaç duyduğu dayanışma, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmesi, toplumsal refah ve memnuniyeti artırması en büyük temennimizdir.

İçinde bulunduğumuz kırılgan küresel ortamda, ekonomimizin genelinde öngörülebilirliğin sağlanması, öne çıkan sorunlara çözüm üretilmesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için hızlı adımlar atılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İş dünyası olarak başarı çıtasını yükseltme kararlılığımızın yanı sıra sürdürülebilir büyüme ve refah hedefiyle ülkemiz ekonomisini güçlendirecek yapısal reformların gündeme alınmasını bekliyoruz. Bu anlamda hep birlikte, el ele, vakit kaybetmeden çalışmaya başlamalıyız.

Uluslararası ölçekte değerli projelere imza atan Türk müteahhitleri olarak bir yandan Cumhurbaşkanımızın, yeni hükümetimizin ve ilgili kurumlarımızın destekleri ile bir yandan da ülkemizde daha çok çalışacağımıza inanıyoruz. , ülkemizin marka elçileri olarak yurt dışında yeni başarılara imza atacağız. Nitekim yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimizle ekonomiye sağladığımız katkı ve katma değerin çok daha önem kazandığı bir dönemden geçiyoruz.

Seçimlerin geriden gelmesi ve belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla birlikte yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını saracak ve riskli bölgelerimizi bir an önce depreme hazırlayacak düzenleme ile hareketlerin kararlılıkla sürdürülmesine öncelik veriyoruz. Üyelerimizle birlikte ülkemizin aydınlık geleceği için sorumluluk almaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin sonuçlarının bir kez daha tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu