Haber

Manisa’da şiddetli yağışta MASKİ sahadaydı

MANİSA (İGFA) –AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen turuncu kodlu sağanak yağış uyarısının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri gece boyunca bölgede görev yaptı.

İl genelinde yağmur suyu şebekelerinde yağmur suyuyla dolan malzemeler temizlenirken, yapılan müdahalelerle ana kanalizasyon hatları da açıldı. Manisa merkez, Turgutlu, Salihli, Soma, Gördes, Akhisar ve Demirci başta olmak üzere en fazla yağış alan 17 ilçede özveriyle sahada görev yapan MASKİ MAKOM ekipleri, günün ilk ışıklarına kadar çalıştı.

MASKİ Genel Müdürlüğü yağmur suyu ızgaralarının temizliği için yeni bir grup kurdu. Bu ekipler yaz boyunca il genelindeki tüm yağmur suyu şebekelerinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Turuncu kod yağmurunda eserin değeri görüldü. Kuruluşundan bu yana 17 ilçenin neredeyse tamamında kritik noktalarda yağmur suyu sınır çalışmaları ve dere iyileştirme çalışmaları yapılıyor.

Yapılan yatırımların sağlıklı çalışabilmesi için yaz boyunca yağmur suyu sınırları ve ızgaraları ile dere yataklarında yapılan sistematik temizlik çalışmaları da önemini ortaya çıkardı.

imamogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu