Haber

Kardeş ülke Bosna Hersek’ten Bursa’ya taziye ziyareti

BURSA (İGFA) –Türkiye’nin 10 ilinde büyük yıkıma neden olan depremler, birçok ülkede olduğu gibi kardeş ülke Bosna Hersek’i de derinden üzdü.

Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacıbayric, Bursa’ya gelerek Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a taziye ziyaretinde bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Üftade Hazretlerinin türbesine giderek birlikte dua eden İbrahim Hacıbayric, Türk halkının acısını paylaştıklarını belirtti.

Türkiye’de meydana gelen faciada can kaybı ve yıkımdan büyük üzüntü duyduklarını belirten Hacıbayric, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi, Osmangazi Belediyesi ekiplerine de kolaylıklar diledi. başta deprem bölgesinde enkaz kaldırma olmak üzere birçok çalışma gerçekleştiren.

Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacıbayric’e taziye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremin yaralarının bir an önce sarılması için her zaman büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.

turgutlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu