Haber

Efes Selçuk’tan Kadın Dayanışması: Filiz Ceritoğlu Şengel 8 Mart’ta Deprem Bölgesinde…

Efes Selçuklu hanımları deprem bölgesi vatandaşları için dayanışmayı artırmaya devam ediyor. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle depremden etkilenen Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay’a dayanışma ziyaretlerinde bulunarak ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırıyor.

EFES SELÇUK HALKINA KATKI SAĞLADI

Depremin olduğu ilk günden itibaren afet bölgesine takviye yapan Efes Selçuklular dayanışmasını artırarak sürdürüyor. Efes Selçuk’tan deprem bölgesine uzanan dayanışmanın her adımında hanımlar yer alıyor. Afet bölgesindeki tarımsal üretime destek veren kadınlar ilk fidanları dikerken, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel de afet bölgesindeki kadınlara ped, hijyen malzemesi, çocuk bezi, erzak, oyuncak, çadır, odun, temel gıda malzemeleri verdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle. ihtiyaç malzemelerini ulaştırmak için afet bölgesine gitti. Hatay’ın yanı sıra Osmaniye Yarbaşı ilçe merkezi ve köyleri ile Kahramanmaraş merkez ve köylerine gidecek olan Önder Ceritoğlu Şengel, kadın ve çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti. Gündüz saatlerinde depremden etkilenen vatandaşları çadırlarında ziyaret ederek Efes Selçuklu halkının kendilerine gönderdiği ihtiyaç malzemelerini teslim eden Önder Ceritoğlu Şengel, gecenin ilerleyen saatlerinde köylere ulaşarak depremzedeleri yalnız bırakmadı.

Başkan Ceritoğlu Şengel, Osmaniye’de sosyal medyadan yaptığı canlı yayında süreçle ilgili bilgi verdi; “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile on beş ilçe belediyesi ve Osmaniye bölgesinden sorumluyuz. Depremin ilk günlerinden itibaren Yarbaşı Belediyesi ile iletişim halindeyiz. Gerekli ihtiyaç malzemelerini teslim ediyoruz. Yarbaşı Belediyesi diğer ilçelerden de ihtiyaç sahiplerini ulaştırıyor. Daha sonra Kahramanmaraş’a hareket edeceğiz. Daha önce de söylediğimiz gibi birebir teslimatlar gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Kamyonumuz bu sabah Osmaniye’ye geldi. Efes Selçuk Belediyesi olarak Efes Selçukluların bölgeye ulaştırdığı ürünleri bölgeye ulaştırdık. Daha sonra Hatay’a gideceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kavak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu