Haber

AK Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kapalı grup toplantısı yapardı.

AK Parti, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği bölgelerde yapılan çalışmaları değerlendirmek için TBMM’de kapalı grup toplantısı yapacaktı.

Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremler ve depremden etkilenen 11 ildeki çalışmalar ele alındı.

Toplantıda AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, milletvekillerine AK Parti belediyelerinin deprem bölgelerindeki çalışmalarına ilişkin kısa bir sunum yaptı.

Edinilen bilgiye göre Özhaseki, depremin ilk saatlerinden itibaren 807 AK Partili belediyenin Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ile uyum içinde tüm imkanlarını deprem bölgesine seferber ettiğini ve seferber etmeye devam ettiklerini söyledi.

Özhaseki, depremden ağır etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Osmaniye ve ilçeleri ile 235 AK Partili belediyeyi kardeş ilan ettiklerini bildirdi. Özhaseki, kardeş belediyelerin depremden ciddi şekilde etkilenen yerlerde hayat normale dönene kadar çalışmalarını sürdüreceğini vurguladı.

Sunumun ardından deprem sonrası bölgeye atanan milletvekilleri de gözlemlerini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu